DÜNYAGENÇLİKManşetVideo

ABD: Howard Üniversitesi’ni işgal eden öğrenciler kazandı

Yönetim binasını 9 gün işgal eden öğrencilerin taleplerinin çoğunun karşılanacağı sözü üzerine işgal dün (Cuma) sona erdi

HABER MERKEZİ– ABD’nin köklü üniversitelerinden biri olarak gösterilen Howard Üniversitesi yönetim binasının öğrenciler tarafından 29 Mart’tan beri işgal edilmesi eylemi yetkililerle yapılan anlaşma sonucunda dün (Cuma) sona erdirildi.

Kazanılan zaferi alkışlar ve sloganlarla karşılayan öğrenciler “Siyah toplumda yaşanmakta olan hiçbir önemli değişimin mücadele olmadan gerçekleşmediğini bir kez daha görüdk” dediler. İşgalci öğrencilerin çoğunluğu siyahi gençlerden oluşuyor.

Protesto gösterileri ve işgal eylemi, üniversite tarafından sağlanan mali yardım fonlarının kötüye kullanılması ve yolsuzlukla ilgili bir iç soruşturma ve altı üniversite çalışanının görevden alınmasının ardından başlamıştı.

Karşılanacağı” sözü verilen diğer talepler arasında öğrencilerin “konut sorununun çözülmesi”, “öğrencilere ve çevredeki topluma hizmet etmek için gıda bankasının kurulması”, “polislerin üniversite içinde silah taşımalarına izin verilmemesi” gibi talepler de var.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close