DÜNYAManşet

ABD’de Floyd için polis merkezi ateşe verildi

Minneapolis kentinde, siyahi George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan olayların üçüncü gününde eylemler devam etti

ABD’de siyahi George Floyd’un polis tarafından boğularak öldürülmesinin ardından Minneapolis’in üçüncü bölgesinde salı günü başlayan gösterilerde, polis ile çoğunluğu siyah göstericiler arasındaki çatışmalar gece de devam etti.

Floyd’un hayatını kaybettiği bölgedeki polis merkezine giren göstericilerin binayı ateşe verdiği anlar kameralara yansıdı.

Polisin daha önce kurduğu barikatı aşan yüzlerce göstericinin binaya girdiği, polise ait materyalleri kendi aralarında dağıttığı ve daha sonra binayı ateşe verdiği anlar bazı sosyal medya hesapları tarafından canlı yayınlandı.

Bir kişi açılan ateş sonucu öldü

Bu sırada etrafta pozisyon alan polislerin, binlerce göstericinin bulunduğu kalabalığa yoğun şekilde göz yaşartıcı gaz ile saldırdığı görüldü. Bir kişinin ise açılan ateş sonucu hatyatını kaybettiği bildirildi.

Öte yandan, Trump protestocuları tehdit etti. „Bu eşkıyalar, Floyd’un anısını kirletiyor, buna izin vermem. Herhangi bir zorlukta biz kontrolü sağlayacağız ancak yağma başladığında silahlar ateşlenir“ dedi.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close