Manşet

Açlık grevi kritik sürece girdi: T. Kaya hastaneye kaldırıldı

Turgut Kaya, politik kimliğinin tanınması ve Türkiye’ye iade kararının durdurulması için girdiği AG’nin 41. gününde

HABER MERKEZİ- Turgut Kaya; politik kimliğinin tanınması ve Türkiye’ye iade kararının durdurulması için girdiği Açlık Grevi’nin 40. gününde, sağlığının kritik bir noktaya doğru ilerlemesi sonucu kaldığı cezaevi hastanesinden alınarak tam teşekküllü bir hastaneye sevk edildi.

Yunan makamlarının keyfi gerekçelerle rehin tuttuğu Turgut Kaya yaşamı boyunca devrimci mücadeleyi esas alan, zulme karşı direnenlerin yanında saf tutarak, sınıf mücadelesinin omuzlarına yüklediği sorumluluğu yerine getirmeye çalışan, faşizme ve haksızlığa boyun eğmeyen bir devrimcidir.

Başına ödül koyarak interpol araması çıkaran TC faşizmi gibi Yunan devleti de onun tutukluluğu ve açlık grevi için görmez duymaz işitmez tavrını sürdürerek bir devrimcinin ölümüne sessiz kalıyor.

Turgut Kaya bu kararlı ve inançlı direnişine, bu gerçeklik içinde devam ediyor. Turgut Kaya açlık grevinin 41. gününde halsizlik, baş dönmesi, kilo kaybı ve ağrılarına rağmen ilk günkü inancıyla devam ettiriyor.

O içerde direnişini sürdürürken, yoldaşları, dostları, insanca yaşamdan yana olan birçok insan, Atina sokaklarında onun sesi olabilmek için direniyor.

Atik online

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close