DÜNYAManşet

Almanya: Polisin ‘G20 baskınları’ protesto edildi

Stuttgart’ta “G20 baskısına karşı! Polis devletinin foyasını ortaya çıkar ve mücadele et!” eyemi yapıldı

HABER MERKEZİ– Almanya’nın Stuttgart kentinde “G20 baskısına karşı! Polis devletinin foyasını ortaya çıkar ve mücadele et!” başlığı altında 5 Aralık’ta Stuttgart’ta nir miting düzenlendi.

Temmuz ayında Hamburg’da düzenlenen G20 Zirvesi’ni protesto eden antifaşistlere yönelik başlatılan polis operasyonu protesto edildi. Antifaşist örgütlerin düzenlediği mitingdeki konuşmalarda 8 eyalette 24 ev ve kuruma yapılan polis baskınları kınandı.

Stuttgart’ta da 2 eve baskın düzenlendi. Bu evlerden biri de her zaman polis hedefi halinde olan Sol örgütlerin merkezi olan ‘’Lilo- Herrmann- Haus’’du.

Stuttgart Die Linke yönetimi, Linksjugend Solid, Ver.di Gençliği Stuttgart, ATTAC Stuttgart ve Arbeitskreis Solidarität yaptıkları konuşmalarla  ‘’İnsanları sürekli yokluğa sürükleyen, savaş ve umutsuzluğu üreten Global Kapitalizme karşı mücadele etmek kaçınılmaz bir durum haline geldi. Global kapitalizme karşı verdiğimiz bu mücadeleyi bütün Federal Devlet polisi dahi bu karşıt mücadeleyi, direnmeyi durduramayacak. Onun için, bu baskılara karşı güç birliği ile direneceğiz ve biz kazanacağız’’ denildi.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close