Manşet

Avrupa an itibariyle sokaklarda

Türk devletinin Efrin’e yönelik işgal saldırıları 50 günü geride bırakırken, özellikle şehir merkezindeki sivil halkı hedef almaya devam etmesine Avrupa’dan öfke yağıyor. Avrupa’nın hemen her kenti an itibari ile sokaklara çıktı.

Saat 19:00’dan sonra başlayan eylemler; Köln Dom Bahnhof’da, Berlin’de Hermannplatz’da, Bielefeld kentinde HBF önünde, Bonn’da yine HBF önünde, Duisburg, Düsseldorf’ta, Hannover’de de HBF önünde eylemler yapılıyor.

Yine saat 20.00’dan itibaren Essen, Frankfurt, Hamburg ile Mannheim’da eylemler başladı.

Fransa ve diğer ülkelerde de insanlar alanlara akıyor.

Efrin’de ise birçok noktada şiddetli çatışmalar yaşandığı bildiriliyor. Sivil yerleşim alanları hedef alınmaya devam ediliyor. Qîbar köyü dün ağır silahlarla saldırıya uğradı, hava saldırıları da gece geç saatlere dek sürdü.

Bu sabah Xalta köyü çevresinde ve Domikê köyünde işgalci Türk ordusu ve çeteleri ile direniş güçleri arasında başlayan şiddetli çatışmalar hala devam ediyor.

İşgalci Türk ordusu sabah saatlerinden beri köyünü ağır silahlarla hedef alıyor.

Gelişmeler üzerine TEV-DEM Eş Başkanı Asya Abdullah, Türk devletinin Efrîn’e yönelik düzenlediği soykırım saldırılarına herkesi bulundukları her yerde sokağa çıkmaya çağırdı “Efrîn’de soykırımına, kadın ve çocuk katliamlarına karşı herkes acil eylemlere geçmelidir. Çok büyük katliamlar olabilir, onun için herkes bulunduğu her yerde eyleme kalkmalıdır” çağrısında bulundu.

Etiketler
Daha fazlası
Close