DÜNYA

DHF'ye baskınlar kınandı

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-qfTZgTg6oS7tWc22qBMUyyy-hkBAca4ZZ3yO_GCSq08E1_T8lwDHF’ye yönelik gerçekleştirilen polis baskınları ve gözaltılar bugün Eskişehir’de yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi

DHF çalışan ve taraftarlarına yönelik yapılan saldırılar, bu akşam saat 18.30’da Eskişehir Adalar Migros önünde yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi. Alınteri’nin de destekçi olarak katıldığı eylem alkışlarla başladı. Eylemde sık sık, “Gözaltılar, tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz!”, “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez!” ve “Yaşasın devrimci dayanışma!” sloganları sık sık öfkeyle atıldı.

Basın açıklamasında şöyle denildi;

(…)
Hayatın her alanında karşımıza çıkan baskı ve sindirme operasyonları “demokratikleşiyoruz”, “özgürlükleri adım adım geliştiriyoruz” , “Kürtlerin sorunlarını çözüyoruz”, “Alevilerin haklarını veriyoruz”, “Üniversitelileri söz sahibi yapıyoruz” söylemlerinin büyük bir aldatmacadan ibaret olduğunu tekrar tekrar göstermektedir.
(…)
Sömürü ve zulüm düzeni, onlarca yıl boyunca AKP, CHP, MHP, DYP ve benzeri düzen partileriyle, ordusuyla, mahkemeleriyle, ezilen milyonların hayatına “karabasan” gibi çökmüştür. Bu yıkım politikalarına karşı mücadele eden, direnen, örgütlenen bütün kesimler ise hakim sınıfların saldırılarından nasibini almaktadır.

Yapılan operasyonlarda yüzlerce kişi gözaltına alınmış, onlarcası tutuklanmıştır.

DHF’ye yönelik kapsamlı saldırılara 23 Şubat 2011 günü yeni bir halka daha eklendi. Adana, Mersin, Hatay, Amed, Zonguldak ve İstanbul’da eş zamanlı olarak yapılan ev ve kurum baskınlarında otuza yakın üye ve taraftarımız gözaltına alınmıştır. Ayrıca aynı saldırı kapsamında Halkın Günlüğü Gazetesi yazı işleri Müdürü Hıdır Gürz ve Halkın Günlüğü Mersin büro çalışanı Deniz Kısmetli de gözaltına alınmışlardır.

DHF, gelişmekte olan demokratik haklar için mücadelenin yeni saldırılarla boğulmaya çalışılacağını bilmektedir. Fakat bu saldırılar dün olduğu gibi bugün de sonuçsuz kalacaktır. Ezilen milyonların demokratik hakları ve özgürlükleri için sürdürdüğümüz mücadeleyi saldırılar altında savunmaya devam edeceğiz.
(…)
DHF, bütün faaliyet alanlarında, devrimci, demokratik, ilerici güçlerle birlikte bu iradeyi temsil etmekte bir an olsun geri durmayacaktır. Çünkü bizler biliyoruz ki; emeği ve geleceği için örgütlenmiş bir halkı hiçbir kuvvet yenemez!

Eylem alkışlarla ve sloganlarla son buldu.
ALINTERİ / Eskişehir

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close