Manşet

Gözü dönmüş burjuva medyanın alçaklığı

‘Ermeni komutan haddini aştı’ haberinde Rojava’da ölümsüzleşmiş TKP-ML üyesi TİKKO komutanı Nubar Ozanyan’ın fotoğrafı kullanılmış

HABER MERKEZİ– Dibe vuran ekonomik krizin derinleştirdiği rejim kriziyle debelenen, öte yandan Suriye başta olmak üzere Ortadoğu’da istediklerini almayı bırakalım, İdlib’i tümden kaybetmeyle karşı karşıya kalan Türkiye, yaşadığı çok yönlü sıkışmayı kirli savaş çığırtkanlığını büyüterek ve ırkçılığı körükleyerek hefifletme telaşında.

Türkiye, örneğin Irak ya da Suriye’ye yönelik politikalarında sonuç alamadığı her kesitte ya „Kıbrıs sorunu“nu kaşıyor, ya da Ermenistan’ın Azerbeycan’a yönelik saldırılarından ve Türkiye düşmanlığından söz açıyor.

Tekelci burjuva medya eliyle yine öyle yaptı: „Ermeni komutan Arkadiy Garapedyan’ın haddini aştığını“ iddia eden haberler yapmaya başladı.

Bölge haklarına düşmanlık ve savaş kışkırtıcılığında öyle bir gözü dönmüşlükle yapılıyor ki bu -kendileri farkında mı bilinmez!- Türkiye düşmanlığıyla dolu sözler sarfettiği iddia edilen Garapedyan’a dair “Time Türk”te çıkan haberde, Rojava’da ölümsüzleşmiş TKP-ML üyesi TİKKO komutanı Nubar Ozanyan’ın fotoğrafı kullanılmış!

İşleri „Gazetecilik“ yapmak değil, faşist iktidara yardakçılık yapmak olunca, insana „Pes!“ dedirtecek bu türden haberlerin ortaya çıkması sürpriz olmuyor tabii..

Söz konusu haber için bkz: https://www.timeturk.com/ermeni-komutan-haddini-asti/haber-958780

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close