DÜNYAManşet

HBDH Ortak Komutanlığı’ndan açıklama

HBDH Ortak Komutanlığı, Dersim’de MLKP savaşçısı Baran Dersim’in şehit düştüğünü açıkladı.

HBDH savaşçılarının Dersim, Karadeniz ve Akdeniz’de T.C faşizmine karşı devrim ve sosyalizm bayrağını yükselttiğine dikkat çeken Ortak Komutanlık, şu hususlara dikkat çekti:

Faşizmin ancak devrimci bir savaşla yıkılacağı perspektifi ile savaşı Türkiye ve Bakurê Kurdistan şehirlerine, dağlarına yayacağız. Düşmanın saldırıları HBDH savaşçılarının bu hedefinden duyduğu korkudan kaynaklanmaktadır. Nerede faşizm örgütlüyse nerede faşizm saldırı halindeyse orada HBDH savaşçıları, milisleri olacaktır.

Baran Dersim yoldaş, faşizme karşı bu devrimci savaşta en önde yer almış, kararlı ve iradeli bir duruş sergilemiş, katılımı ve savaşçı karakteri ile öncü bir devrimci olmuştur. Düşmanın tüm psikolojik saldırılarına, özel savaş yöntemlerine karşı devrimci cesaretin, kendine güvenin, ezilenlerin öfkesinin sesi olmuştur.

Halklarımız, ezilenler, gençler, kadınlar, emekçiler bilmelidir ki HBDH savaşçıları faşizme karşı direnişi sürdürecektir. Nerede imkan varsa orada düşmana darbe vuracaktır. HBDH bileşeni taraftar, sempatizan, kadro her yoldaşın bu savaşa katılması gerekmektedir. Şehirde, ovada, köyde nerede olursa olsun her taraftarımız düşmana darbe vurmanın arayış ve çabasında olmalıdır. Bu savaş faşizme karşı topyekün bir savaştır, her yerde verilmelidir. Faşizmi ancak böyle kapsamlı, topyekûn bir savaşla yenilgiye uğratabiliriz. Hiç kimse savunmada kalmamalıdır, her yoldaş saldırı halinde olmalıdır.
Bu anlamda HBDH savaşçılarının Giresun’da düşman güçlerine karşı yaptığı etkili saldırıyı selamlıyoruz. Düşman korku ve panik içindedir. Savaşımız şimdiden etkisini göstermektedir. Savaşımız Türkiye dağlarına yayılmaktadır, AKP-MHP faşizmi savaşı artık kendi evinde yaşayacaktır. Yoksulların devrimci şiddeti faşizmi yaşatmayacaktır

HBDH SAFLARINA KATILMA ÇAĞRISI
MLKP savaşçısı Baran Dersim yoldaş şahsında Karadeniz ve Dersim’deki savaşçılarımızın direnişini selamlıyoruz. Atakan Mahir, Mehmet Ali Kasırga, Tarık Artvin ve Baran Dersim yoldaşların direnişini selamlıyor, bu değerli yoldaşların öncülük ettiği devrimci savaşı yükseltme ve yayma sözü veriyoruz. Devrimci yurtsever güçleri bu savaşa güç vermeye, desteklemeye ve aktif katılmaya, Türkiyeli devrimci gençleri HBDH saflarına katılmaya davet ediyoruz.

MLKP savaşçımız Baran Dersim yoldaşın ailesine, partisine ve yoldaşlarına baş sağlığı diliyor, intikamını alacağımızın sözünü veriyoruz

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close