DÜNYAMAKALELERPOLEMİK

İkiyüzlüsün

Türkiye’de getirilmek istenen idam cezası konusunda Merkel’in söyledikleri samimi değil.

Ege Deniz

Merkel, AKP hükümetinin yeniden uygulamaya sokmak istediği idam cezası konusunda yine konuşmuş. “Alman topraklarında idam oylanamaz demiş.

Türkiye’de faşist devlet, hükümet ve polisi-askeri kendilerine muhalif olup mücadele edenleri, devrimcileri, Kürtleri, Alevileri her fırsatta sokak ortasında, miting alanında, evinde, yatağında öldürüyor, infaz ediyor.

Kürt şehirlerinde, köylerinde yıkılan evler, katledilen ,nsanlar, bodrumlarda yakılan Kürt evlatları hatırlardadır.

Gecenin bir vakti duvarı delerek eve giren panzerin, uyuyan çocukları nasıl katlettiğini hep beraber gördük, duyduk.

Ya da İstanbul’un göbeğinde yine geceyarısı 18’inde bir genç kızın polis tarafından öldürülmesine tanık olduk.

Bunlar daha sıcaklığını koruyan örnekler.

Alman devleti ya da Merkel bunların hangisine karşı bir şey söyledi? Hangisine karşı çıktı? Tam tersine, Türk devleti ve hükümetiyle ekonomik-mali yönden kirli ilişkiler kurmaya devam edildi. Halihazırda Kürdistan’daki kirli savaşta kullanılan silahlardan bazıları zaten Alman silahları ve zırhlıları değil miydi?

Kimi kandırıyorsunuz?

Türkiye’de ve Kürdistan’daki infazlara, katliamalar sessiz kalacaksınız, üstelik Türk devletine koltuk değneği sunacaksınız, sonra da kalkıp “idama karşıyız” diyeceksiniz!

Tıpkı faşist Türk devletinin yaptıklarından sorulacak hesabımız olduğu gibi, sizler de bundan muaf tutulmayacaksınız. Bunu bilesiniz! Elinizdeki kanı yalanlarınızla silemezsiniz!

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close