DÜNYA

Mustafa Budak ölümsüzdür!

Ankara Katliamı’nda yaralanan Mustafa Budak 20 aydan sonra ölümü kucakladı.

budak

HABER MERKEZİ- 10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaralanan 61 yaşındaki Mustafa Budak hayatını kaybetti. Katliamda yaralanan Budak, 20 aydır hastanede tedavi görüyordu.

Katliamın yaşandığı günlerde 60 yaşında olan Budak mitinge HDP ile birlikte katılmıştı. Birgün’e konuşan Mustafa Budak’ın eşi Hanife Budak eşinin sağlık durumunu şu sözlerle anlatmıştı “Boynuna saplanan bilye ciğerlerinde ödem yapmış. Üçüncü gün doktorlar boğazını deldiler. Konuşamıyordu artık. Konuştuğunu da biz anlamıyorduk. Bizim için daha zor günlerdi. Birkaç ayı vardı. Katliam öncesi beni uyarmıştı: Hanım biraz arkalarda kal.”

Mustafa Budak ise ölümü kucaklamadan önce katliamı şu sözlerle anlatmış “Kızımı aradım. Fotoğraf gönderdim ona. Konuşuyorduk. Telefonu kapattım mı kapatmadım mı bilemeden bir patlama oldu. Elimde telefon patladı sandım. Yere düşmüşüm. Secde vaziyetinde kendime geldim. Bilincimi hiç kaybetmedim. Etraf kol bacak doluydu. Biri beni göstererek ‘bu adam yaşıyor’ dedi. Bize gaz attıklarında beni bir arabaya yüklemişlerdi. Bağıran insanlar vardı ve araba kaldırımın üzerinden gidiyordu. O gazı ben yemedim ama çok insan yedi.”

Ankara Katliamı’nda ölümsüzleşenleri unutmayacağız…

 

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close