DÜNYAManşet

Portland’da protestolar devam ederken 1 kişi vurularak öldü

ABD’nin Wisconsin eyaletinde düzenlenen eylemlerde iki protestocunun vurularak öldürülmesinin ardından Portland’da bir kişi hayatını kaybetti

Wisconsin eyaletindeki Kenosha’da hafta içinde düzenlenen gösteriler sırasında açılan ateşte iki göstericinin hayatını kaybetmesinin ardından, bu kez de Oregon eyaletindeki Portland kentinde gösterilerde bir kişi vurularak öldü.

Yerel basında çıkan haberlere göre olay cumartesi günü, devlet-polis şiddetini protesto etmek için yürüyüş düzenlendiği sırada ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçileri de sokağa çıktı.

George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinden bu yana, eylemlerin 90 günü aşkındır kesintisiz sürdürüldüğü Portland’da protestocular bu kez Trump destekçisi sivil güruhla engellenmek istendi. Yaklaşık 2 bin 500 Trump destekçisinin kentte konvoy oluşturduğu, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın bu sırada gerçekleştiği aktarıldı. Hayatını kaybeden kişinin bir Trump destekçisi olduğu belirtilmekle birlikte olayın ayrıntıları hakkında açıklama henüz yapılmadı.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close