Manşet

Rojava’da ölümsüzleşen Bayram Namaz Almanya’da anıldı

Stuttgart ve Köln kentlerinde Bayram Namaz için anma etkinlikleri düzenlendi

HABER MERKEZİ– Almanya’nın çeşitli kentlerinde, Rojava’da ölümsüzleşen MLKP-MK üyesi Bayram Namaz için anma etkinlikleri düzenlendi.

Köln Multikultur derneğinde yapılan anmada MLKP adına yapılan konuşmada, MLKP Merkez Komitesi, Kürdistan Komitesi üyesi ve Rojava Temsilcisi olduğu belirtilen Bayram Namaz’ın (Baran Serhat), MLKP’nin önder kadrolarından biri olduğu kaydedildi. Bayram Namaz’ın hedef alınmasının tesadüfi olmadığı, bu saldırının, Türkiye ve Kürdistan birleşik devrim köprüsünü yıkmayı amaçlayan bir saldırı olduğu vurgulanan konuşmada “MLKP Rojava devrimi başladıktan hemen sonra savaş siperlerinin en önüne konumlandı, Kobanê’den Rakka’ya, Minbic’ten Efrin’e hemen her cephede TC işbirlikçisi çetelere karşı savaştı ve şehitler verdi.” diye belirtildi.

Stuttgart kentinde Lilo Herrmann konferans salonundaki anma etkinliğinde ise MLKP adına yapılan konumada benzer vurgulara yer verilerek Bayram Namaz’ın Rojava’da bulunduğu beş yıl boyunca MLKP kuvvetlerinin ideolojik, politik, örgütsel ve askeri önderliğini yürüttüğü, Enternasyonal Özgürlük Taburu’nun ve HBDH’nin kuruluşunda yer aldığı ifade edildi.

MKP, TKP-ML, ATİF, TİKB, FCK, KOMAV ve katılımcıların yaptığı konuşmaların ardından anma etkinliği alkışlarla sonlandırıldı.

Etiketler
Daha fazlası
Close