DÜNYA

Strasbourg’da AG destek eylemcilerini ziyaret

Türkiye hapisanelerinde sürmekte olan açlık grevlerini desteklemek için 5 gün önce başlatılan açlık grevi eylemine destek ziyaretleri sürüyor.

HABER MERKEZİ– Yaşanacak Dünya/Devrimci proletarya ve Alınteri okurları olarak Türkiye’deki açlık grevi direnişi eylemine destek amacıyla Avrupa Parlementosu önünde beş gündür açlık grevinde olan destek grevcileri ziyaret ettik.

Sembolik iki günlük AG ile destek vereceğimiz eylemde Alınteri adına da bir konusma yapıldı. Konuşmada; 82 Diyarbakır, 84 Metris Ölüm Oruçları, 96 SAG ve ÖO, 2000 Ölüm Oruçlarının zından direnişlerinde yarattığı direnme geleneğine değinildi.

Birleşik ve militan bir mücadele ile dışarda ve içerde hücrelerin tecritin parçalanacağı vurgulanan konuşmada referandum sürecinde Türk, Kürt tüm demokratik kurumların birleşik örnek bir çalışma yürüttüğü, AKP icin çıkan sonuçların aslında sonun başlangıcı olduğu, AG direnişinin işçi ve emekçilerin mücadelesi ile birleştirilmesinin önemine değinildi.

Daha sonra kendiside destek AG’de olan HDP milletvekili Faysal Sarıyıldız ve Fransa Alevi Federasyonu temsilcisi birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda ortak mücadelenin önemi öne çıktı.

 

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close