İŞÇİ SINIFIManşet

TAŞYAPI direnişinin 5. gününde 3 yerde eylem

İnşaat-İş, TAŞYAPI direnişinin 5. gününde şantiye önü, İPDM ve TAŞYAPI merkez binası önünde eylemdeydi, TAŞYAPI önünden altı işçi ve sendika yöneticisi gözaltına alındı

HABER MERKEZİ– İnşaat-İş, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi’nin (İPKM) denetiminde yapımı devam eden ve yüklenici firmasının Taş Yapı olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde elektrik ustası olarak çalışan üyelerinin mesai, AGİ ve ihbar tazminatları ödenmeden işten çıkarılmasına karşı başlattığı direnişin 5. gününde 3 ayrı yerde eylemdeydi.

Sabah saatlerinde sendika yöneticileri ve işçilerden oluşan bir grup Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesi önünde direniş pankartını açarak eyleme 5. Gününde de devam etti. Önceki günlerde olduğu gibi bugün de işçileri TOMA ve gözaltı aracıyla polis karşıladı.

Burada eylem devam ederken bir grup da projeyi denetlemekle yükümlü İPKM önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Saat 10:00’da İPKM önünde olan işçiler, “Ücret haktır gaspedilemez!”, “Direne direne kazanacağız!”, “İnşaat işçisi köle değildir!” sloganlarıyla tepki ve taleplerini dile getirdi.

Eylem İnşaat-İş örgütlenme sekreterlerinden Özkan Özkanlı’nın okuduğu basın açıklaması ve sloganlarla sona erdi. (Gazete Alınteri)

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close