DÜNYAİŞÇİ SINIFIManşet

Tunus’ta havaalanı grevi iptal edildi

Hükümet, ayrıntıya girmeden ‘taleplerin çoğunluğu karşılandı’ açıklaması yaptı

HABER MERKEZİ– Tunus’ta havaalanı çalışanlarının, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle 1 ve 2 Ağustos’ta yapılacak grev iptal edildi.

Enca.com’un aktardığına göre, hükümet “Çalışanların taleplerinin çoğunluğunun karşılandığını” belirtti. Sendika ise hükümetin açıklamalarına ek olarak grevin iptal edilmesinde “Turist ve müslüman Hac sezonunun etkili olduğunu” söyledi.

Geçtiğimiz günlerde, Havaalanı İşçileri Sendikası Başkanı Ramadan, havaalanı çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi taleplerinin karşılanmaması durumda 1 ve 2 Ağustos’ta greve çıkacaklarını açıklamıştı.

Tunus’ta, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yaptığı anlaşma gereği bir kemer sıkma programı gündemde. Hükümet yetkilileri, IMF’nin düzenlenmesini istediği “şişirilmiş kamu hizmetlerinde” sendikaların ücret artışı taleplerini reddediyor.

Ramadan ayrıca, sendikanın, hükümetin çalışma koşullarını iyileştirmesini ve devlet tarafından işletilen Tunisair ve sivil havacılık kurumuna ait diğer havayolu şirketlerinin işçilerin ödenmemiş ücretlerini ödemesini talep ettiğini belirtmişti.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close