İŞÇİ SINIFIKAPİTALİZM ELEŞTİRİSİManşetVideo

3. Havalimanı, işçi cehennemi!

İnşaat-İş, “zafer anıtı” denilerek açılışı yapılan bu projenin facialara gebe olduğunu vurgulayarak, uyardı

HABER MERKEZİ– “Zafer Anıtı” denilerek açılışı yapılan 3. Havalimanı işçiler için bugün bir kez daha cehennemin cehennemi oldu. İnşaat-İş Sendikası’nın da üyelerinden gelen videoyu paylaşarak durumu teyit ettiği şantiyede işçilerin barınma-beslenme ve servis alanlarının sular altında kaldığı görülüyor. Sendikaya videoyu ulaştıran işçiler durumu “Burada her şey tam bir rezalet” şeklinde özetlediler.

Videoyu sosyal medya hesaplarından yayınlayan İnşaat-İş, ‘“Zafer anıtı” denilerek açılış yapılan 3. Havalimanı’nda son durum bu. Videoyu gönderen üyelerimiz koşulları “burada her şey tam bir rezalet” sözleriyle özetlediler.

İşçi arkadaşlarımızın servis alanları, yemekhaneleri, yatakhaneleri sular altında. Siyasi şov adına açılışı yapılan bu mega rant projesinin 1. Pisti de hızlı tren facialarına benzer facialara gebedir. Bu video onun habercisidir!’ diye belirtti.

Sendika Facebook hesabından da şu açıklamayı yayınladı:

“Doğanın, işçi teri ve kanının yağması pahasına yükselen mega rant projesi 3. Havalimanı, kötü hava koşullarıyla ilk sınavlarından birinde bu hale geldi!

Siyasi rant hesaplarıyla işçi kardeşlerimize üretim baskısı yapılan ve işçi ölümlerine sıradan bir vaka muamelesiyle yaklaşılan 21. Yüzyılın piramitlerinden biri olan bu havalimanı açıldığı anda yolcu ve çalışanlar için mezar olmaya adaydır.

Tıpkı altyapısı, teknik donanımı tamamlanmadan siyasi şov kafasıyla kullanıma açılan hızlı trenlerde olduğu gibi.

Yağmur ve fırtınada bu hale gelen bir havalimanının yarın daha sert iklim koşullarında ne hale geleceğini tahmin etmek güç değil.

Bu görüntüleri yollayan üyelerimiz durumu ‘burada her şey tam bir rezalet’ diye özetliyorlar.” (Gazete Alınteri)

Doğanın, işçi teri ve kanının yağması pahasına yükselen mega rant projesi 3. Havalimanı, kötü hava koşullarıyla ilk sınavlarından birinde bu hale geldi! Siyasi rant hesaplarıyla işçi kardeşlerimize üretim baskısı yapılan ve işçi ölümlerine sıradan bir vaka muamelesiyle yaklaşılan 21. Yüzyılın piramitlerinden biri olan bu havalimanı açıldığı anda yolcu ve çalışanlar için mezar olmaya adaydır. Tıpkı altyapısı, teknik donanımı tamamlanmadan siyasi şov kafasıyla kullanıma açılan hızlı trenlerde olduğu gibi. Yağmur ve fırtınada bu hale gelen bir havalimanının yarın daha sert iklim koşullarında ne hale geleceğini tahmin etmek güç değil.Bu görüntüleri yollayan üyelerimiz durumu “burada her şey tam bir rezalet” diye özetliyorlar.

Inşaat işçileri sendikası 发布于 2018年12月19日周三

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close