DÜNYAManşet

Berlin’de onbinler Afrin için yürüdü

Aralarında milletvekillerinin de olduğu Alman kurumlarının ve Avrupa Afrin’i Sahiplenme Platformu’nun çağrısıyla yapılan yürüyüşte kitlenin coşkusu dikkat çekti

HABER MERKEZİ– Aralarında milletvekillerinin de olduğu Alman kurumlarının ve Avrupa Afrin’i Sahiplenme Platformu’nun çağrısıyla Berlin’de onbinlerin katılımıyla yürüyüş ve miting gerçekleştirildi.

Alexanderplatz meydanında toplanan kitle Brandenburg Tor’daki miting alanına yürüdü.

Yürüyüş, planlanan saatten oldukça geç başladı. Alman polisi bu defa “YPG bayrakları açılabilir ama YPJ yasak” şeklinde keyfi, keyfi olduğu kadar komik bir tutum takındığı için bıktırıcı tartışmalar yaşandı.

Keskin soğuğa ve yürüyüşün geç başlamış olmasına karşın kitlenin coşkusu üst seviyedeydi.

Alman devleti ve polisinin keyfi ve yasakçı tutumu yürüyüş sırasında görüldü. Polis bir kaç kez kitleyi provoke etmeye çalıştı. Zaman zaman arbede yaşanmasına neden oldu.

Faşist Türk devletinin işgal saldırısına karşı Afrin’i sahiplenen onbinler aynı zamanda Alman devletinin Türk devletiyle kurduğu kirli ilişkileri teşhir eden sloganlar attı.

Yaşanacak Dünya ve Alınteri okurlarının da destek verdiği yürüyüşte TİKB bayrağının dalgalandığı görüldü.

Yürüyüşün sonunda yapılan mitingdeki konuşmaların ardından eylem sonlandırıldı.

berlin afrin yürüyüşü 1 berlin afrin yürüyüşü 2 berlin afrin yürüyüşü 3 berlin afrin yürüyüşü 4 berlin afrin yürüyüşü 5 berlin afrin yürüyüşü 6 berlin afrin yürüyüşü 7 berlin afrin yürüyüşü 8 berlin afrin yürüyüşü 9 berlin afrin yürüyüşü 10 berlin afrin yürüyüşü 11

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close