DÜNYAİŞÇİ SINIFI

Cezayir’de inşaat işçileri eylemde

Cezayir’de aylardır ücretleri ödenmeyen inşaat işçileri eylem başlattı.

cezayir inşaat işçileri

HABER MERKEZİ– Cezayir’de sosyal konut projesi yapımında çalışırken ücretleri gasp edilen inşaat işçileri, sekiz gündür direnişte olduklarını belirtti.

İnşaat İşçileri Sendikası ile irtibata geçerek yaşadıkları sorunları anlatan inşaat işçileri, çalıştıkları Kur İnşaat yetkililerinin Cezayir polisine rüşvet vererek kendilerinin zorla ülkeden çıkartılmak istediklerini söylediler.

Konuyla ilgili İnşaat-İş şu açıklamalarda bulundu:

Kur İnşaat tarafından ücretleri ödenmeyen 46 inşaat işçisi eylem başlattı

Cezayir’de sosyal konut projeleri kapsamında Kur İnşaat bünyesinde çalıştırılan ve aralarında üyelerimizin de bulunduğu 46 inşaat işçisi arkadaşımızın ücretleri aylardır ödenmemektedir.

Cezayir polisine verdikleri rüşvetlerle işçileri ülkeden zorla çıkartmakla tehdit eden Kur İnşaat patronları, sekiz gündür direnişte olan arkadaşlarımızın haklarını gasp ederek ücretlerinin Türkiye’de ödeneceği yalanına başvurmaktadır.

Yine aynı proje kapsamında çalışan farklı arkadaşlarımıza da aynı yalanı söyleyen firma patronları, dört aydır Türkiye’de olan ve ücretlerini almayı bekleyen işçi arkadaşlarımızın da ücretini hala ödememiştir.

Binbir zorluklarla yurtdışına giderek orada en ağır şartlarda çalışan inşaat işçilerinin yaşadıkları zorluklara bir de inşaat patronlarının haklarını pervasızca gasp etmeleri eklenince biz işçilerin yaşamı daha da ağır ve çekilmez oluyor.

Buradan Kur İnşaat patronlarına sesleniyoruz. İşçi arkadaşlarımızın yaşadıkları mağduriyeti bir an önce çözün ve ücretlerin ödenmesini yapın.

İnşaat İşçileri Sendikası olarak sürecin takipçisi olacağız ve işçi arkadaşlarımızın gasp edilen haklarının ödenmesi için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.

İnşaat işçisi köle değildir!

İnşaat işçisi yalnız değildir!

İnşaat-İş

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close