DÜNYAManşet

İç savaş KHK’sına karşı eylem startı verildi

Cezaevlerinde ve sokakta katliamların önünü açan “iç savaş” KHK’sına karşı yapılacak eylemlerin startı niteliğinde Köln’de Basın Açıklaması gerçekleştirildi.

Köln’deki ilerici, demokrat, yurtsever, devrimci ve sosyalist oluşumların oluşturduğu “TTE, KHK ve OHAL’e Hayır Eylem Platformu”nun çağrısıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında, Almanca ve Türkçe basın metni okundu.

Basın açıklaması sonrası Eylem Platformu’nun yaptığı açıklama da, basın açıklamasının “iç savaş” KHK’larına karşı başlatılan eylemliliklerin startı olduğu belirtilerek, 21 Ocak’ta planlanan kitlesel mitinge kadar eylemliliklerin süreceğine vurgu yapıldı.

Kent merkezlerinde “Diktatöre Hayır” önlükleri ile yapılacak toplu bildiri dağıtımları ve canlı TV programları ile Tek Adam Diktatörlüğüne, KHK ve OHAL rejimine karşı itirazı olan tüm güçlerin katılımının sağlanmasının hedeflendiği dile getirildi.

Kitlesel, etkili, ses getiren büyük bir miting ile AKP-Saray diktatörlüğüne yanıt verilmesi için herkesin seferber olması çağrısı yapılarak basın açıklaması sonlandırıldı.

Etiketler
Daha fazlası

Ayrıca bak..

Close
Close