DÜNYAİŞÇİ SINIFIManşet

İngiltere’de UNITE sendikası: ‘Havalimanı işçileri bırakılsın!’

Yapılan açıklamada ‘İnşaat-İş’in, işçilere yapılan bu saldırılar karşısında çok büyük sorumlulukları var. Tutuklamalar onları hiç bir zaman yıldıramayacaktır’ denildi

HABER MERKEZİ– İngiltere’nin yaklaşık 1.4 milyon üyesiyle en büyük işçi sendikası olan UNITE, 3. havalimanı işçilerinin haklı talepleri için yaptıkları eyleme yönelik polis ve jandarma saldırısını kınadı ve tutuklanan 24 işçinin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Evrensel’de yer alan habere göre, Genel Sekreter Yardımcısı Gail Cartmail tarafından yapılan açıklamada, “Türk Devletine hiç zaman geçirilmeden tutuklanan işçileri serbest bırakma çağrısında bulunuyoruz” denildi.

“Gerekli sağlık koşullarının yaratılmamış olmasını, servis ve ulaşımın çok kötü olmasını ve bunun kazalarla sonuçlanmasını, kötü davranışları ve aylıkların ödenmiyor olmasını kınıyoruz” ifadeleriyle devam eden açıklama, “İnşaat-İş’in, işçilere yapılan bu saldırılar karşısında çok büyük sorumlulukları var. Tutuklamalar onları hiç bir zaman yıldıramayacaktır ve UNITE da sessiz kalmayacaktır. Biz omuz omuza olmaya, kendi haklarını için mücadele eden işçilerle dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz. Beraber olunca kazanırız” sözleriyle sonlandırıldı.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close