DÜNYAİŞÇİ SINIFIKADIN

Kadın emekçilerin eylemleri sonuç verdi

Hindistan’ın Srinagar şehrinde direnen kadın emekçiler “taleplerinizi karşılayacağız” sözü üzerine eylemlerini durdurdular

anganwadi işçileri

HABER MERKEZİ– Cemmu ve Keşmir eyaletindeki Srinagar şehrinde Anganwadi çalışanı kadın emekçilerin günlerdir sürdürdükleri eylemler sonuç verdi.

Kaşmir bölge yetkilisi Baseer Ahmad Khan’la yapılan görüşmede “taleplerin 1 hafta içinde karşılanacağı” sözünün verilmesiyle emekçiler eylemlerini durdurdular.

6 gündür oturma eylemi yapan, 4 gündür bunu açlık greviyle güçlendiren kadın emekçiler bugün şehir merkezindeki yoğun Residency caddesini 1 saat süreyle bloke ettiler.

 

Blokaj eyleminden sonra bölge yetkilisi Khan’la bir görüşme yapıldı.

Görüşmenin ardından kadın emekçiler “Baseer Khan yanımızda, Sosyal Refah Bakanı Sajjad Gani Lone ile bir video konferans oturumu yaptı ve bir hafta içinde tüm taleplerimizin yerine getirileceği sözünü verdi. Bu nedenle eylemimizi durdurduk. Verilen sözler yerine getirilmezse kaldığımız yerden devam edeceğiz” dediler.

Kadınlara ve çocuklara sağlık ve bakım hizmeti ulaştıran Anwanwadi emekçileri, ücretlerin yükseltilmesinin yanı sıra, emeklilik, kalıcı kadro statüsü gibi ekonomik-sosyal hak taleplerinde bulunuyorlar.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close