DÜNYAİŞÇİ SINIFIManşet

Köln’de 1 Mayıs

Devrimci göçmen kurumlar HBDH kortejinde blok şeklinde yürüdü

HABER MERKEZİ– Almanya’nın Köln kentinde 1 Mayıs yürüyüşü önceki yıllarda olduğu gibi DGB binasının bulunduğu Hans Böckler Platz’da başladı.

Saat 12’de başlayan yürüyüş Heumartkt’taki miting alanına doğru gerçekleştirildi. Özellikle Ford işçilerinin yoğunkatılımı dikkat çekti.

Sendikaların arkasında, ağırlığını göçmen örgütlerinin oluşturduğu komünist ve devrimci kurumların kortejleri yer aldı. Göçmen kurumular Halkların Birleşik Devrim Hareketi kortejinde blok halinde yürüdü.

Arabadan ve egafonlarla yapılan müzik yayını ve sloganlar eşliğinde komünist ve devrimcilerin kortejindeki coşku dikkat çekiciydi.

1 Mayıs’ın devrimci özüne uygun aynı duruş miting alanına girişte de sergilendi. Burada, başta 1 Mayıs olmak üzere devrim ve komünizm kavgasında ölümsüzleşenler için yapılan saygı duruşunun ardından miting alanına girildi. Burada, ihtilalci komünistler “Osman’dan Maviş’e yaşasın TİKB!” “Orak, çekiç, silah, yıldız, bayrağımız!” sloganlarını haykırdı.

Devrimci kortejlerden “Her yer Taksim her yer direniş” “1 Mayıs kızıldır kızıl kalacak” “Yaşasın devrimci dayanışma” Yaşasın enternasyonel dayanışma” “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları yükseldi.

erste maiköln de 1 mayısavrupa da 1 mayısalmanya da 1 mayıs erste mai may day erste mai köln 1 mai 1 mai 2019

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close