DÜNYA

‘Paris’te polis göçmenleri taciz ediyor’

Fransa’da göçmenlere yönelik saldırı ve yıldırma politikaları artarak sürüyor

paris-göçmenlere saldırı

HABER MERKEZİ– Fransa’da göçmenlere yönelik saldırı ve yıldırma politikaları artarak sürüyor.

Dünya Doktorları Derneği Başkanı Françoise Sivignon, güvenlik güçlerinin Paris’teki göçmenlere karşı sistematik taciz uyguladığını bildirdi.

Sivignon, yaptığı yazılı açıklamada, Paris’te Porte de la Chapelle bölgesindeki yaklaşık 2 bin 500 göçmenin 18 Ağustos’ta tahliyesinin ardından bölgeye tekrar gelen bazı göçmenlere karşı polis tarafından bilinçli bir yıldırma politikası izlendiğini kaydetti.

Tahliyenin ardından bölgedeki polis sayısının arttığına işaret eden Sivignon, “Güvenlik güçleri sığınmacılara karşı sistematik taciz uyguluyor.” ifadelerini kullandı.

Sivignon, polisin, Dünya Doktorları’nın bölgede göçmenlere sağladığı tıbbi faaliyetleri de bilinçli olarak zaman zaman engellediğini bildirdi. Porte de La Chapelle bölgesindeki kampta yaşayan 2 bin 376 erkek, 60 kadın ve 23 çocuk, 18 Ağustos’ta Paris ve çevresindeki 18 spor salonuna nakledilmişti.

Hükümetin Porte de La Chapelle bölgesinde kurduğu ve sadece 50 kişi kapasiteli kalıcı merkezin, sığınmacıların ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz olması dolayısıyla göçmenler kendi imkanlarıyla derme çatma çadırlarda konaklamak zorunda kalıyordu.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close