DÜNYAİŞÇİ SINIFI

Peru: Sağlıkçılardan AG’nin 10. gününde Bakanlık önünde eylem

Peru’da açlık grevlerinin 10. gününde sağlık emekçileri Bakanlık önünde protesto eylemi yaptılar, işçiler destek ziyaretine geldiler.

peru-sağlıkçı-grevi

HABER MERKEZİ– Peru’da doktorlar ve diğer sağlık çalışanları açlık grevlerinin onuncu gününde Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptılar.

Sağlık sektöründeki kamu emekçileri, Devlet Başkanı Pedro Pablo Kuczynski’nin seçim kampanyası sırasında verdiği “sağlık hizmetlerine yatırım yapma“ sözünü yerine getirmemiş olmasını protesto ettiler. Sağlık Bakanı Patricia Garcia’nın istifasını istediler.

Yaklaşık 1 ay önce greve çıkan emekçiler sağlık hizmetinin iyileştirilmesi için bütçenin her yıl GSYİH’in yüzde 0,5’i oranında artırılmasını ve ücretlerin yükseltilmesini talep ediyorlar.

Peru işçi sendikalarından temsilciler ise, doktorlara ve sağlık çalışanlarına verdikleri desteği göstermek için grev yerini ziyaret ettiler.

Diğer taraftan, Peru’da öğretmenlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve eğitim reformunun bir an önce gerçekleştirmesi için 12 bölgede sürdürdüğü grev 19 Temmuz’dan beri devam ediyor.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close