GENÇLİK

Polis terörüne son!

Bir yıl önce neonazilerin gösterisi sırasında Bülent Eroğlu, korteje saldıran MHP’lilere müdahale etmiş, polis terörü eşliğinde gözaltına alınmıştı

Polis terörüne son!

YAŞANACAK DÜNYA

NRW bölge seçimleri öncesi Neonazi örgütlenme “Pro NRW” ve faşist NPDMinare yasağı konulsun” kılıfı altında gösteriler yapmaya çalıştı. Bu faşist örgütler emekçileri vuran krizi fırsat bilerek, farklı uluslardan işçiler arasında duşmanlık tohumları ekecek biçimde; “Önce Almanlara iş!”, “Yabancılar evlerine gönderilsin!” sloganları eşliğinde aktif propaganda yürütüyorlardı. Irkçı faşist propaganda ve eylem için 28 Mart 2010‘da Duisburg-Marxloh’daki cami önünde polis korumasında gösteri yapmaya giriştiler. Duisburg’da antifaşistlerin, ilerici sendika, dernek ve partilerin, göçmen emekçilerin düzenlediği karşı gösteriye yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Polis göstericilere karşı saldırgan ve provokatif bir tutum sergiledi. Polis saldırısında yüzelliye yakın eylemci gözaltına alındı.

Provokasyon için simgeleriyle antifaşist gösteriye katılmak isteyen Türk faşisti MHP’liler de işbaşındaydı. Polis bu örgütlü provokatif tutuma seyirci kaldı. Yaşamevi Yönetim Kurulu üyesi Bülent Eroğlu, küfürlerle korteje doğru gelen MHP’lilere müdahale etti. İmdatlarına polis yetişti. Arkadaşımız astım hastası olduğunu belirtmesine rağmen yüzüne sıkılan bayıltıcı gaz ve kafasının betona vurulması suretiyle estirilen polis terörü eşliğinde gözaltına alındı. Polisin darbesine bağlı kafasında ve yüzünde yaralar oluşan, astımı nedeniyle hayati tehlike yaşayan arkadaşımıza polis dava açtı.

Arkadaşımız da terör estiren polise dava açtı. Polis terörünü kınamak ve hukuksuzluğa engel olmak için duruşma günü mahkeme önündeyiz.

Tüm duyarlı kamuoyunu eyleme katılmaya davet ediyoruz.

MAHKEME ÖNÜNDE BULUŞALIM!

15 Mart 2011 – 11:00h – DUISBURG
König – Heinrich-Platz1, 47051
Yaşamevi, Yaşanacak Dünya, Rota Hilfe e.V, ATİK, Komünya, Ernst Herbert (MLPD Landesleitung NRW), KPD/ML, AGİF, ADHK (Köln)

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close