DÜNYAManşet

Silah tekeli Rheinmetall’e karşı eylem.

HABER MERKEZİ-İşviçre’nin Zürih-Oerlikon kentinde anti faşit otonom guruplar silah devi Rheinmetall’e karşı bir eylem gerçekleştirdi.

İşviçre‘nin Zürih-Oerlikon kentinde anti faşit otonom guruplar silah devi Rheinmetall‘e karşı bir eylem gerçekleştirdi. Eylemi Türkiye’deki faşist rejime karşı ve Rojava ile dayanışma, silah tekelleri ve emperyalist savaşa karşı yaptıklarını açılayan anti faşist guruplar, üçüncü olarak 1 Mayıs; işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele, dayanışma gününü selamlamak istediklerini açıkladılar. Eylemi bahane eden faşistler ise İsviçre Winterthur‘da AUFBAU (Yeniden inşa) adlı anti faşist gurubun kaldığı işgal evlerine saldırılar düzenleyerek evleri tahrip ettiler.

Aşağıda eylemle ilgili yapılan açıklamayı veriyoruz.

Bu gece Zürih Oerlikon’da Rheinmetall’e karşı bir eylem gerçekleştirdik. Ve fişek üretimi ana girişe saldırdık. Bu eylemi üç bağlamda ortaya koyduk. Birincisi: Türkiye faşizmine karşı Rojava ile dayanışma! İkincisi: silahlanma şirketlerine karşı – emperyalist savaşa karşı savaş! Üçüncüsü: 1 Mayıs işçi sınıfının birlik, mücadele, ve uluslararası dayanışma gününü selamlamak….

 

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close