DÜNYAManşet

Türk devleti Afrin’de soykırım yapıyor

Avrupa Afrin’i Sahiplenme Platformu açıklama yaptı

HABER MERKEZİ- Avrupa Afrin’i Sahiplenme Platformu işgal ve savaşta gelinen yeni aşamaya ilişkin bir açıklama yaptı. Okuyucularımızla paylaşıyoruz:

Katliamcı Türk Devleti uluslararası kurumların ve güçlerin gözetiminde AfrinAde halkımıza karşı soykırımcı bir işgal saldırısıni yeni aşamaya taşıyor. Afrin’deki halkımızın ve savunma güçlerinin geliştirdiği destansı Çağın Direnişi tüm Kürdistanlılarda ve dünya halklarında büyük bir destek ve ortaklaşma geliştirdi.

Afrin askeri ve siyasi güçleri faşist Türk devletinin sivil katliamını önlemek için geliştirdikleri strateji, görev ve sorumluluğumuzu artırmıştır.

Katliamcı Turk devleti Afrin ve köylerinde kalan sivil halka karşı bir etnik temizlik yapmaya başladı. BM, Avrupa Birligi, ABD, Rusya bu katliam karşısında sessiz kalan uluslararası kurumlar ve güçler Rusya ve Turkiye kadar bu katliam ve kirli savaşın ortağıdırlar.

Bizler KCDK-E, Ulusal Birlik ve Afrin’İ Sahiplenme Platformu ve TJK-E olarak tüm dünyadaki Kürdistanlılar ve dostları Afrin’de etnik temizliğe karşı daha güçlü ve kesintisiz biçimde direnişimizi ve eylemlerimizi sürdüreceğiz. Afrin şehri ve halkı tam 59 gündür tarihin en büyük direnişlerinden birini vererek sömürgeci güçlere aman vermemiştir. Büyük direnmenin büyük zaferinin de olacağı bilinciyle dün olduğu gibi bundan sonra da direnerek Afrin’in özgürleştirme sürecinde yerimizi alacağız.

59. Günün ardından büyük bir katliamı önlemek ve şehrin yakılıp yıkılmasını engellemek için Afrin halkı/YPG7YPJ/QSD güçleri taktiksel olarak şehrin dışına çıkarak savunmasını sürdürmektedirler. Direnişin bu aşamasında çok daha kapsamlı ve derinlikli, ama çok daha uzun bir direnişin süreceğini bilinciyle kendimizi yeniden örgütleyeceğiz.

Bu temelde Afrin güçleri ve halkının onurlu ve tarihi direnişini görerek daha yüksel bir morel ve motivasyonla sürece yüklenerek zaferi mutlak anlamda kazanacağız.

TJK-E, KCDK-E ve Efrin Platformu olarak daha önce yaptığımız planlamayı olduğu gibi hayata geçireceğiz. Ayrıca 19 Mart 2018 tarihinde Cenevre’de Milletvekili ve belediye eşbaşkanlarını katılımı ile süresiz açlık grevine başlanacaktır.

AFRİN’İ SAHİPLENEM PALTFORMU

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close