DÜNYA

YPG: Toprakların bir daha geçilmesi halinde karşılık vereceğiz

YPG: Türk ordusu dün gece Kobane’nin Siftek ve Boban köy topraklarını 20 m işgal etti. YPG Genel Komutanlığı’nın uyarısının ardından çaresiz kalan işgalci ordu geri çekildi.

ypg

HABER MERKEZİ- İşgalci Türk ordusunun Rojava-Kuzey Suriye topraklarına yönelik saldırı ve ihlalleri devam ediyor.

ANHA’nın aktardığına göre, Türk ordusu dün gece de Kobane’nin batısındaki Siftek ve Boban köyleri topraklarını 20 m işgal etti ve daha önce kurduğu duvarları kaldırdı. İşgalci ordu alanda mayın döşedi, YPG’nin uyarısının ardından çaresiz kalarak geri çekildi.

YPG komutanlarından Yaşar Kobane konuya ilişkin ajansımıza konuştu. Türkiye’nin söz konusu köyleri işgal etmeyi planladığını belirten Yaşar Kobane, YPG’nin karşılık verme uyarısında bulunduğunu ve YPG’nin uyarısının ardından Türk ordusunun çaresiz geri adım atmak zorunda kaldığını söyledi.

Yaşar Kobane, Türkiye işgalciliğinin her iki köye geçmesi ile ilk defa YPG noktaları karşısında askeri güçlerini arttırdığını, her noktaya 15’ten fazla asker konumlandırıldığını söyledi.

Konuşmasını sonunda YPG’nin Türk devletinin işgalci ve düşmanlığına karşılık verme hakkı olduğunu belirten Yaşar Kobane, işgalci Türk ordusunun toprakları bir daha geçmesi halinde karşılık vereceklerini söyledi.

 

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close