İŞÇİ SINIFIManşet

İnşaat-İş yönetici ve üyesi işçiler gözaltında

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinde çalışan üyelerinin ödenmeyen ücretleri için dün başlayan direnişi bugün aynı zamanda yüklenici firma Taş Yapı’nın genel merkezi önüne taşıyan dört İnşaat-İş üye ve yöneticisi gözaltına alındı

HABER MERKEZİ– Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinde çalışan üyelerinin ödenmeyen mesai, AGİ ve kıdem tazminatları için dün şantiye önünde direniş başlatan İnşaat-İş, bugün eylemi yüklenici firma olan Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkez binası önüne de taşıdı.

“Taş Yapı’nın gasbettiği ücretlerimizi alıncaya kadar direneceğiz!” pankartının açıldığı eylemde firma slogan ve konuşmalarla teşhir edildi.

Saat 14:00 sıralarında başlayan eylemde İnşaat-İş yöneticileri ve hakları gasbedilen işçiler gözaltına alındı. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Yunus Özgür, Özkan Özkanlı, Ramazan Yıldız ve Halil Cihan Özbilen.

İnşaat-İş’in Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki direnişi de devam ediyor. İnşaat-İş, sabah eylem yerine gidildiğinde TOMA tarafından karşılandıklarını duyurarak, “Direnişimiz devam ediyor. Direniş alanına geldiğimizde TOMA’nın beklediğini gördük. Direne direne kazanacağız!” demişti. (Gazete Alınteri)

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close