DÜNYAGÖÇMEN EMEKÇİLERManşet

Köln: Göçmen çocuğun ihmal sonucu ölümü hastane önünde protesto edildi

40 derece ateşi bulunan 4 yaşındaki Bulgar çocuk, ağrı kesici verilerek geri gönderilmesinden bir gün sonra yaşamını yitirdi

HABER MERKEZİ– Almanya’da Köln kentinin Porz ilçesinde, 4 yaşındaki Bulgar bir kız çocuğunun, doktorların duyarsızlığı ve ihmali sonucu hayatını kaybetmesi, dün (Perşembe günü) hastanenin önünde protesto edildi.

Ellerinde, hayatını kabeden Selin’in fotoğraflarını ve üzerinde „katiller“ yazan dövizler taşıyan yaklaşık 800 Bulgar göçmeni aileler, tepkilerini dile getirdiler.

Öfkeli göçmen aileler, Köln-Porz’daki hastanedeki doktorları -haklı olarak- suçluyorlar. Çünkü Noel’den hemen önce 40 derece ateşle Selin’i hastaneye, acile götüren ailesine doktor „Bir virüs söz konusu. Iboprofen (bir çeşit ağrı kesici) vermemiz gerekli“ deyip evlerine yolladı. Ailenin „Bekleyelim. 40 derece ateşi var. Uzman bir çocuk doktoru baksın“ talebine rağmen çocuk geri gönderildi.

Selin’in ateşi düşmedi. Ertesi gün ailesi onu başka bir hastaneye götürdü fakat bir kaç saat sonra (muhemelen zatürre olan) Selin hayatını kaybetti.

Selin’in ailesi ve dostları haklı olarak öfke içindeler. Ve bu işin peşini bırakmayacaklarını söylüyorlar.

Halihazırda çökme hali yaşayan Alman sağlık sistemi ve hastaneleri, söz konusu göçmenler olunca, hastalığı teşhis ve tedavi etmede daha isteksiz davranıyor. Bu konuda ihamaller zinciri oldukça uzun.

Yaşanacak Dünya gazetesi olarak, Selin’in ailesi ile irtibat kurup gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

almanya bulgar selinin ölümü

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close