DÜNYAManşet

‘Münih Güvenlik Konferansı’ protesto ediliyor

NATO ve kirli savaş karşıtı gösterilerde, saldırı altındaki göçmenleri ve işgal girişimi karşısında gelişen Afrin direnişini sahiplenme tutumu öne çıkıyor

HABER MERKEZİ– Kirli savaş planlanlarının yapıldığı, emperyalist bloklar arasında kar ve nüfuz bölgeleri paylaşımlarının planlandığı -planlanmaya çalışıldığı demek daha doğru olur zira aralarındaki çıkar çatışmaları derin- platformlardan biri olan Münih Güvenlik Konferansı protestolar eşliğinde başladı.

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenen ve 18 Şubat’a kadar sürecek konferans, Bavyera eyaletine bağlı Münih kentindeki Bayerischer Hof Oteli’nde yapılıyor.

21 hükümet ve devlet başkanı ile 80’den fazla ülkeden dışişleri ve savunma bakanının, ayrıca, tekelci kapitalist gruplardan ve emperyalist kapitalizmin savunuculuğunu üstlenen kurumlardan 600’ün üzerinde kişinin katıldığı konferans boyunca kentte onlarca protesto gösterisi düzenleniyor.

Bu sabah başlayan ve binlerce NATO ve emperyalist savaş karşıtı eylemcinin katıldığı gösterilerde Alman polisi gözaltı saldırıları yapıyor. „Yasaklı“ flamaları gerekçe gösteren polisin şu ana kadar en az 5 kişiyi gözaltına aldığı bildiriliyor.

Eylemlere, Afganistan’da yürütülen kirli savaş ve Alman devletinin Afgan göçmenleri sınır dışı etme politikasına dönük protestoların yanı sıra Türk devletinin işgal girişimi karşısında gelişen Afrin direnişini sahiplenme tutumu damgasını vuruyor.

münih güvenlik konferansı 1münih güvenlik konferansı 2münih güvenlik konferansı 3münih güvenlik konferansı 4münih güvenlik konferansı 5münih güvenlik konferansı 6münih güvenlik konferansı 7

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close