GREV HABERLERİManşet

Palma de Mallorca’da otobüs şoförü grevi: Taşlar ve yumurtalar havada uçuştu

Grev nedeniyle 14 Eylül Pazartesi gününden bu yana çok sayıda sefer iptal edildi

Palma de Mallorca’da otobüs şoförleri pazartesiden bu yana grevde. Grevin önemli sebeplerinden biri olarak pandemi nedeniyle mesafe kurallarına uyulabilinmesi için gereken yeterli sayıda otobüsün kullanılmaması olduğu belirtildi. Salı akşamı yapılan görüşmeler sonuç alınmadan ertelendi.

Kurallara uydukları için saldırıya uğradılar

Palma de Mallorca belediye otobüslerinde 16 Eylül Çarşamba günü düzenlenen grevin üçüncü gününde çatışma meydana geldi. Sabah saatlerinde en az sekiz otobüs yolcular tarafindan yumurta ve taş yağmuruna tutuldu. Camları ve kapıları kırılan beş araç hizmet dışı bırakıldı.

„16 talepten 10’u kabul edildi, grevi sonlandırın“

Belediye ulaştırma şirketi EMT’nin genel müdürü Mateu Marcús yapılan „grevin yolcuları ve otobüs şoförlerini riske attığı sebebiyle“ şikayette bulundu. Marcús, işçi temsilcilerinin öne sürdüğü 16 talepten 10’unu kabul ettiğini söyleyerek sendika temsilcilerine, ciddi sonuçlardan dolayı grevi sonlandırmaları çağrısında bulundu. Çarşamba sabahı 200 çalışan taleplerini vurgulamak için depo önünde gösteri yaptı.

Havalimanından Playa de Palma’ya giden A2 hattı da dahil olmak üzere, toplam 160 otobüsten yalnızca 49’u şu anda faaliyette. Çok sayıda otobüs güzergahı tamamen iptal edildi.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Close