DÜNYA

‘Yes we camp!’

G20 karşıtlarına destek olarak stadyumda yatacak yer olanağı sunma kararı alan St. Pauli futbol kulübü “böylelikle absürt kamp yasaklarına“ tepki gösterdiğini açıkladı.

st pauli

HABER MERKEZİ- Antifaşist bir profile sahip taraftar kitlesiyle tanınan Hamburg’daki futbol kulübü, G20 zirvesini protesto etmek için gelen göstericilere destek vermak için stadyumun kapılarını açma kararı aldı.

Millerntor Stadı’ndaki tribünlerin altında 200 kişiye yatma imkanının verilebileceğini bildiren St. Pauli yönetimi, ayrıca protestocuların burada tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını gidermesinin de mümkün olduğunu duyurdu.

G20 zirvesi öncesinde Hamburg’a gelen aktivistlerin yatacak yer problemi çözülmüş değil. Alman polisi gündüzleri kamp kurulabileceğini fakat gecenin çadırlarda geçirilmesine izin verilmeyeceğini açıklamıştı. Polis yetkilileri, parklarda kurulan çadır kamplara saldırmış, Hamburg Yüksek İdare Mahkemesi ise Çarşamba günü sadece iki parkta ve sadece 600 çadır kurulmasına izin vermişti.

‘Yes we camp’

Kulüp yönetiminden “Yes we camp” (Evet, kamp yapıyoruz) başlığıyla yapılan basın açıklamasında bu karar ile “insan hakları, ifade özgürlüğü ve toplanma hakkı konusunda bir tavır sergilemek” istedikleri dile getirildi.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close