DÜNYA

Sosyal medya üzerinde ‘tam kontrol’ kararı

Emperyalist G7 zirvesi İtalya’nın Sicilya kentindeki Taormina kasabasında başladı.

HABER MERKEZİ– Rusya’nın yer almadığı emperyalistlerin zirve toplantısına ABD, Almanya, Kanada, Fransa, İtalya, Japonya, İngiltere katılıyor.

Zirvenin ilk gününe „terörle mücadele“ konusu öne çıktı. Bu konuda ortak bir deklarasyon yayınlandı.

„Teröre ve şiddete karşı“ imzalanan bildirinin maddelerine göre; G7 ülkeleri „dünyada faaliyet gösteren terör eylemlerine ve şiddete maruz kalan vatandaşların güvende olmasını sağlayacak, terör faaliyetleri önlenip, terörle bağlantısı olan kişilerin araştırılıp soruşturma başlatılacak“

‘Terör’ bahane önlem ‘şahane’

Bildiride”İnternetin teröristlerce kötüye kullanılmasıyla mücadele edeceğiz. Teknolojinin en önemli tekniklerinden biri olmakla birlikte internetin teröristlerin amaçları için güçlü bir araç olduğu kanıtlandı. Bu bağlamda İletişim Hizmet Sağlayıcıları ve sosyal medya şirketleri terörist içeriklerini kontrol edecek“

Böylece emperyalist ülkeler dünya çapında yürüttükleri kirli savaşların bir parçası olarak, terörü bahane ederek sosyal medya üzerinde tam kontrol sağlamak istediklerini gösteriyorlar.

Öte yandan, G7 Zirvesi’nin ikinci (cumartesi) gününde, zirvenin gerçekleştiği Taormina’da binlerce protestocu yürüyüş gerçekleştirecek.

Etiketler
Daha fazlası

İlgili

Ayrıca bak..

Close
Close